Aktuality

V zimě autem z Liberce až pod vrchol Ještědu

Tři kilometry dlouhý úsek, z Horního Hanychova až pod vrchol Ještědu, bude v zimním období opět v provozu. Od neděle 13. prosince došlo k přerušení rekonstrukce silnice, která spojovala Liberec s Podještědím. Dočasně otevřená trasa bude sloužit obyvatelům v Podještědí i návštěvníkům regionu a v zimní sezóně zjednoduší dojíždění do krajského města Liberce. Oprava bude opět pokračovat od 5. dubna 2021 a skončit by měla v témže roce. Oprava komunikace je hrazena také z programu IROP.
Dostupný 14. 12. 2020

Nový obchvat Velkého Beranova

Obchvat, který urychlí spojení Jihlavy s dálnicí D1 v Kraji Vysočina, je již k dispozici i pro veřejnost. Nový obchvat přispěje ke zvýšení kapacity, plynulosti a bezpečnosti dopravy na tomto silničním tahu. Délka historicky největší silniční stavby na Vysočině je přes 4 kilometry, součástí je pět mostů, protihlukové stěny, autobusové zastávky a mnoho dalších zajímavých technických provedení. Tato důležitá a náročná stavba, jejíž příprava a realizace trvala několik let, čerpá dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Celková výše dotace přesáhla 500 milionů korun. Více o stavbě najdete na oficiálních stránkách Kraje Vysočina ZDE.
Dostupný 11. 12. 2020

Putovní výstava

Putovní výstava představuje lidem po celé republice místa, která prošla zajímavou proměnou, a to také díky podpoře z IROP. Jak již název napovídá, výstava putuje po všech krajích naší země a často ji můžete vidět v obcích, ve kterých byla právě některá z proměn realizována. A pokud by vám snad výstava ve vašem kraji utekla, nebo jste se ji nemohli dočkat, vznikla v letošním roce také online verze ke shlédnutí přímo zde.
Sdružené projekty 04. 09. 2020