Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje

Popis projektu

Neustálé vzdělávání zdravotníků je to, na čem si jihomoravská záchranka velmi zakládá. Již několik let zajišťuje výuku nejen zdravotníků ve výjezdových skupinách, ale i příslušníků ostatních složek Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje nebo studentů. Protože byly kapacity pro výuku nedostatečné, bylo rozhodnuto o doplnění bohunického areálu o vzdělávací středisko.
Stávající stavba výjezdové základny Brno Bohunice byla v rámci projektu dostavěna a vybavena nábytkem a audiovizuální technikou (zobrazovací a zvukovou technikou, simulační místností XVR a dalšími) a výpočetní technikou. K dispozici je nyní také simulovaný byt se sociálním zařízením, díky kterému jsou záchranáři schopni navodit jakékoliv prostředí promítáním scény na zeď. Rodina pokročilých simulátorů, které se chovají téměř jako reální pacienti, se rozrostla o čtyři nové členy – dva Sim Many s možností vyšetření ultrazvukem, jeden simulátor rodičky Sim Mom a jeden simulátor dítěte Sim Junior.
Prostor pro výcvik mají nyní i specializované týmy, které mohou pro trénink všech potřebných technik využívat lezeckou stěnu.

Moderní
Informace o projektu Kraj realizace: Jihomoravský kraj Příjemce dotace: Jihomoravský kraj Výše dotace: 86 057 818 Kč
Moderní
Informace o projektu Kraj realizace: Jihomoravský kraj Příjemce dotace: Jihomoravský kraj Výše dotace: 86 057 818 Kč
zpět na mapu projektů