Kulturní

Den otevřených dveří ve Wieserově domě v Terezíně 04.09.2021

Čas a místo události

10:00 - 17:00
Terezín

Přijďte se podívat do Wieserova domu v jedinečném Terezíně – nikdy nepokořené pevnosti postavené císařem Josefem II. k obraně vlasti a ke cti jeho matky Marie Terezie, po níž město nese hrdě své jméno. Do města se zapomenutými krásami a neobjevenou historií. Do pevnosti založené k obraně českých hranic, která se nachází v malebné přírodě Českého středohoří.

Wieserův dům nechal postavit Kaspar Wieser, jež byl hlavní dodavatel cihel terezínské pevnosti. Stavba je nedílnou součástí pevnosti, která má velmi bohatou historii. Jedná se jednoznačně o jednu z nejhonosnějších budov v pevnosti, to podtrhla i nedávná celková rekonstrukce objektu, která byla podpořena z  IROP.

Na co se můžete těšit?

Těšit se můžete na komentovanou prohlídku Wieserova domu, kde uvidíte nádherné a jedinečné vnitřní prostory. Dále na váš čeká komentovaná prohlídka podzemních chodeb pevnosti a možnost navštívit muzeumTo vše zdarma!

Během celého dne bude v areálu přehlídka historických vojsk včetně střelby z děla. Budete mít také možnost projet se v kočáře taženým koňmi a ty nejmenší jistě potěší projížďka na ponících. 

Celý program doplní různé aktivity, hry a soutěže pro děti i dospělé jako například kolo štěstí, výroba originálních placek, brýle s virtuální realitou a mnoho dalšího.

Na komentované prohlídky je doporučena registrace předem. Registrační formulář zde.

Zpět na výpis měsíce září